شرکت چند ملیتی نیکون را می توان با دوربین ها و عدسی های اپتیک قدرتمند آن شناخت. این شرکت اولین بار کار خود را در سال ۱۹۱۷ و با ادغام سه شرکت فعال در زمینه اپتیک شروع کرد. دفتر مرکزی نیکون در توکیو ژاپن واقع شده، جایی که نقش مهمی را در توسعه و پیشرفت طراحی و تولید ملزومات عکاسی از جمله موتورهای التراسونیک، نورسنجی سه بعدی، مدارهای پر سرعت و پردازنده های قدرتمند اتوفوکوس داشته است.

   شرکت نیکون ابتدا کار خود را با ساخت عدسی های اپتیک برای دوربین های عکاسی، دوربین های دوچشمی، میکروسکوپ و لوازم آزمایشگاهی شروع کرد. این شرکت تا کنون بیشترین تعداد لنز و دوربین را در جهان تولید کرده و در ۱۵ سال اخیر به تولید دستگاه های تصحیح عیوب انعکاسی چشم همچون لیزیک نیز پرداخته است. کمپانی نیکون توانسته ۲۸ سال متوالی به عنوان برترین برند تولید کننده لنز و دوربین جهان از فستیوال عکاسی DIWA معرفی شود.

   این شرکت در سال ۱۹۵۰ اقدام به تولید دوربین های سری اف کرد که به فروش بالا و محبوبیت زیادی دست یافت. این دوربین تک لنزی بازتابی نه تنها در میان عکاسان حرفه ای جایگاه ویژه ای داشت بلکه در برنامه های فضایی ایالات متحده آمریکا نیز بکار گرفته شد.

   همان طور که اشاره کرده کردیم، نیکون نقش مهمی را در پیشرفت و ارتقاء دوربین های عکاسی داشته است. از جمله مهم ترین طرح های ابتکاری این کمپانی می توان به تکنولوژی سیستم مجزا (لنز و بدنه قابل تعویض)، نمایاب، کنترل الکترونیکی شاتر و بسیاری از نوآوری های دیگر اشاره کرد. یکی از مهم ترین این ابتکاها را می توان تولید دوربین های سری EOS دانست که بر پایه سیستم لنزهای فوکوس اتوماتیک کار می کردند.

شرکت نیکون

   نیکون اولین دوربین دیجیتال خود را در سال ۱۹۹۱ و با ساخت دوربین های تک لنزی دیجیتال (DSLR) برای شاتل های فضایی ناسا ساخت. اما اولین دوربین دیجیتال که با برند نیکون به بازارهای جهانی عرضه شد در سال ۱۹۹۹  و با نام D1 بود.

   این دوربین توانست با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه سریعا جایگاه ویژه ای را در میان عکاسان خبری و ورزشی بدست آورد. پس از آن نیکون به سمت تولید دوربین های Full frame رفت و در اواخر سال ۲۰۰۷ دوربین نیکون D3 را به بازار عرضه کرد که به همراه یک سنسور ۳۵ میلیمتری تولید شده بود. این دوربین نقطه عطفی در رقابت با کمپانی کانن بود که در آن سال ها بزرگترین سهم را از بازار دوربین جهان در اختیار داشت.

   پس از آن نیکون سریعا دوربین های D700 و D90 خود را روانه بازار کرد که سرعت بالا و کارایی بسیار خوبی در نور پایین داشتند. بعلاوه مدل دی ۹۰ این شرکت فصل تازه ای را در دنیای دوربین های عکاسی باز کرد و به عنوان اولین دوربین دیجیتال تک لنزی بازتابی که توانایی فیلم برداری داشت معرفی شد.

  شرکت نیکون به عنوان یکی از شناخته شده ترین برندهای تولید کننده دوربین در کشور ما نیز از محبوبیت بالایی در میان عکاسان حرفه ای برخوردار است. از این رو شرکت نیکون نمایندگی های رسمی خود را در ایران راه اندازی کرد تا علاوه بر فروش محصولات خود بتواند خدمات پس از فروش با کیفیتی را نیز عرضه کند.

کلمات مرتبط : نمایندگی کانن ، فروشگاه کانن ، تعمیرات کانن ، تعمیرات دوربین کانن ، نمایندگی نیکون ، فروشگاه نیکون ، راهنمای خرید دوربین نیکون ، نمایندگی رسمی نیکون در تهران ، فروشگاه مرکزی نیکون

 

شرکت نیکون