کیفیت ارائه‌ ی بصری شما از محصولات است. و این بدان معنی است که عکاسی زیبا و باکیفیت از محصولات، شما را بسیار جلو می‌اندازد. در این مطلب به آموزش عکاسی صنعتی برای رسیدن به این هدف است.

در عکاسی صنعتی مهم ‌ترین دلیلب که باعث ایجاد ارزش در ذهن مشتری و اعتماد او به برند می‌شود، کیفیت ارائه‌ ی بصری شما از محصولات است. و این بدان معنی است که عکاسی زیبا و باکیفیت از محصولات، شما را بسیار جلو می‌اندازد. در این مطلب به آموزش عکاسی صنعتی برای رسیدن به این هدف است.

آموزش عکاسی صنعتی

همه‌ی دارندگان کسب‌ وکارها توانایی استخدام یک استودیوی عکس‌برداری حرفه‌ای را ندارند؛ به ویژه زمانی که تازه می‌خواهند کسب ‌وکار خود را راه بیندازند. روش جایگزین این است که خودشان دست به کار شوند. و اجازه بدهید بگویم که اگر ابزار و تکنیک‌های مناسب را بشناسید، به ‌راحتی می‌توانید از محصولات خود عکس‌های خوبی تهیه کنید. این مطالب یک آموزش عکاسی صنعتی ساده هم برای عکاسانی است که قصد فعالیت در این رشته عکاسی دارند هم برای دارندگان کسب و کار.

ما در این مطلب فقط درباره ی زیبایی‌ شناسی صحبت نمی‌کنیم. نمایش محصولات ‌تان با عکس‌های باکیفیت می‌تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. به ویژه در زمان هایی که محصولات خود را در سایت ها آنلاین و شبکه های اجتماعی به‌ فروش می‌گذارید؛ چرا که عکس محصولات ‌تان در کنار محصولات رقبای شما قرار خواهد گرفت.

ابزار مورد نیاز برای عکاسی از محصول

اسباب و لوازم مناسب ، قلب عکاسی هستند و در بیشتر مواقع کار با آن‌ها بسیار هیجان ‌انگیز است؛ ولی تجهیزات عکاسی برای تازه‌واردها کمی گیج ‌کننده هستند. نیازی نیست کسر بزرگی از بودجه‌ی خود را روی ابزار و وسایل گران ‌قیمت خرج کنید؛ ما در این آموزش عکاسی به شما می گوییم که سعی کنید ذهن بازی داشته باشید و برای گجت‌هایی که کار آن‌ها را یک بسته‌ی کارت هم می‌تواند انجام دهد، پول خرج نکنید. در صورت داشتن دوربین، هزینه‌ ی راه ‌اندازی این پنجره‌ی نور بسیار کم می شود. برای برپایی آن به چند وسیله نیاز دارید.

این مقاله را بخوانید
موارد استفاده هود لنز

کیفیت ارائه‌ ی بصری شما از محصولات است. و این بدان معنی است که عکاسی زیبا و باکیفیت از محصولات، شما را بسیار جلو می‌اندازد. در این مطلب به آموزش عکاسی صنعتی برای رسیدن به این هدف است.۱) دوربین

واقعا به دوربین عکاسی خیره‌کننده‌ای نیاز ندارید. با این که عکس گرفتن با دوربین نیکون D810 (که قیمت تقریبی آن ۲۰۰۰ دلار است) و لنز ۱۰۵mm f/1.4 (با قیمتی حدود ۷۴۰ دلار) تجربه‌ی بسیار جذابی است، خرید آن غیرضروری است.

سوال این است که به چه دوربینی نیاز دارید؟

من پیشنهاد می‌کنم به شما که این آموزش عکاسی صنعتی را با هر چیزی که دم دست دارید، شروع کنید و ببینید نتیجه چه می‌شود. مردم باور دارند این دوربین عکاسی است که عکس‌ها را می‌گیرد. در حالی که در واقعیت، دوربین عکاسی فقط قسمتی از یک مجموعه ‌ی بزرگ ‌تر است. عکس از یک رشته انتخاب به ‌وجود می‌آید: نورپردازی، نورسنجی، سبک و خلاقیت عکاس و مراحل پس از ثبت عکس مانند ویرایش.

۲) سه ‌پایه

در این آموزش عکاسی صنعتی قصد نداریم خیلی فنی صحبت کنیم اما برای این نوع از عکاسی معمولا لازم است با دیافراگم خیلی بسته عکس بگیرید؛ و این برای آن است که بیشترین میزان عمق میدان را داشته باشید.

عرض عمق میدان، ناحیه‌ی فوکوس را مشخص می‌کند. و برای رسیدن به آن، باید از بزرگ‌ترین فاکتور f دوربین خود استفاده کنید. سرعت شاتر و f به هم مربوط‌اند. از آن جایی که با f بزرگ‌تر – مثلا f/8 – نور کم‌تری وارد می‌شود، باید سرعت شاتر خود را کم کنید تا نور بیشتری وارد شود و کمبود نور را جبران کند.

وقتی دوربین عکاسی سرعت شاتر پایینی دارد، نمی‌توانید آن را با دست نگه دارید؛ این کار موجب می‌شود سوژه تار شود. چاره‌ای این مسئله سه ‌پایه است.البته می‌فهمم که بیشتر دوربین‌های کامپکت امکان انتخاب f را به شما نمی‌دهند. راه‌هایی برای دور زدن این مسئله هست و من آن‌ها را قدم ‌به ‌قدم توضیح خواهم داد.

این مقاله را بخوانید
انواع عکاسی پانوراما